Výroba DPS

 

U nás Vám vyrobíme jednostranné a dvoustranné DPS, zhotovíme vrtané šablony pro osazování nebo vyfrézujeme a zpracujeme laminát FR4 podle Vašich potřeb.

 

Jednostranné plošné spoje jsou technologicky nejméně náročné. Vrstva spojů (vodiče) jsou pouze na jedné straně DPS. Standardním používaným materiálem je laminát FR4 v tloušťce 1,5 mm s potažením mědi o síle 35 µm.

Dvoustranné plošné spoje mají vrstvu vodičů na obou stranách laminátu. Standardním provedením je opět laminát FR4 v tloušťce 1,5 mm, avšak síla potažené mědi je na každé straně 18 µm. Při výrobě jsou dvoustranné DPS a vyvrtané otvory v nich galvanicky pokoveny. Pokovení má obvyklou sílu 20 – 25 µm a zajistí tak propojení obou vrstev DPS. V těchto případech (použití uvedeného standardního materiálu) je výsledná síla mědi na desce obvykle 38 – 43 µm.

Nejžádanějším provedením je u obou typů DPS výroba na zmíněné standardní materiály se zelenou barvou nepájivé masky a bezolovnatým cínováním plošek (HAL) a případný bílý potisk. Všechny dvoustranné DPS jsou elektricky testovány!

Samozřejmostí je výběr materiálu a odlišnost zpracování podle Vašich potřeb a přání. Různá tloušťka materiálu, síla mědi, barva nepájivé masky a potisku, drážkování, frézování na libovolný tvar nebo frézování výřezů, drážek a otvorů větších průměrů před pokovením (Technické informace).

 

Vrtané šablony pro osazování jsou cenově příznivou a rychle dostupnou variantou pro nanášení pasty u méně náročných požadavků při osazování. Jako materiál je používán hliníkový plech a síle 250 µm.

Frézovaný laminát FR4 používají zákazníci jako různé podložky, podpůrné přípravky nebo doplňky k DPS. Frézovaný laminát může být libovolné tloušťky a čistý bez mědi. Časté zpracování je i včetně nanesení libovolné barvy nepájivé masky s případným potiskem (využití např. různých rámečků pro display apod.).

 

Těšíme se na poptávku, zeptejte se nás na cenu a termín!

 

DŮLEŽITÉ - pokud již OBJEDNÁVÁTE DPS, vždy prosím uvádějtě jestli požadujete jednostranný nebo oboustranný potisk a v případě Vašich dat z programu Eagle nám dejte informaci, ze kterých vrstev máme potisk použít. Totéž prosíme i u vrstvy pro frézování obvodu, výřezů nebo tzv. drážek, které potřebujete pokovit.Apama
ISO